NOVINKY

arr3RECENZE od zákazníků Nejlepší boty, jaké jsem kdy měl. Nejradši... arr3Paralympijský stolní tenista Jirka Suchánek má bronz Gratulujeme!!!!Jiří Suchánek porazil Francouze Molliense a rozšířil tak českou medailovou sbírku!... arr3Biatlon obouvá Peter LegwoodČeským biatlonistkám moc fandíme a držíme palce a jsme rádi, že si i na focení berou boty Peter... arr3Doručení na provozovnu PPL ParcelShopZboží si můžete nechat doručit také na provozovnu PPL ParcelShop - místo pro příjem a výdej zásilek....

 

CERTIFIKÁT

 

 

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

cena 1 345,00 Kč
cena 1 345,00 Kč

O NÁS old » AEQUOS SYSTEM
Technologie

Inovativní, velmi pohodlná a lehká obuv

 

Obuv Petera Legwooda vznikla při dlouhodobém výzkumu chodidla a jeho pohybů. Jedná se o ergonomický systém, vhodný pro všechny typy chodidel, který garantuje přejímání správného držení těla.

Technologie Petera Legwooda je založena na inovativním a patentovaném systému Aequos.

Působením série tlakových bodů a naklonění dodává obuv a vložky chodidlu větší stabilitu, čímž napomáhají zlepšení rovnováhy těla a výrazně snižují námahu pohybového aparátu.

Chodidlo v optimální pozici umožňuje kloubům správné postavení a jejich lineární pohyb vždy v perfektní ose. Napomáhá tím snižovat riziko svalových kontraktur (zkrácení svalů) a následně tak opotřebení kloubů kolen, nohou a zad.

Aequos je aktivní a dynamický systém, proto je důležité chodit v obuvi Peter Legwood Aequos pravidelně, abychom mohli plně využít potenciál revoluční technologie pro naše zdraví.

JAKÉ JSOU BĚŽNÉ PROBLÉMY STABILITY A DRŽENÍ TĚLA

Jakmile se noha dotkne povrchu země a opře se o něj, spojí se s mozkem a první informace, kterou vyšle, je signál špatné rovnováhy. Opěrná plocha chodidla je nedostatečná ve vztahu k hmotnosti a síle, kterou musí podpírat. Tělo reaguje automaticky zvýšenou námahou svalů nohou a zad, která má za následek jejich zvýšenou únavu.

Během chůze mají zatížená chodidla tendenci stáčet se směrem dovnitř; normálně se vždy jedna noha stáčí víc než druhá a tím vytváří vyosení kloubní roviny. Kompenzační pohyby způsobují, že všechny klouby pracují mimo osu a vytváří předpoklad pro větší opotřebení zatížených kloubů. Mozek se snaží kompenzovat stáčení chodidla a kolene postupným zvýšením postavení jedné strany pánve.

Rotace pánve se následně projevuje v postavení ramen, která mají tendenci se nachylovat vpřed.

Záda a krk se ohýbají dopředu, aby snížily tlak na spodní část zad, provokovaný únavou z chůze.

ŘEŠENÍ PETERA LEGWOODA

Jedná se o velmi pohodlnou obuv, určenou k celodennímu nošení.

Perfektní přilnavost obuvi k chodidlu i k nártu zaručuje bezpečnou chůzi. Prsty by se neměly stahovat z pocitu, že botu ztratíte.

Působením série tlakových bodů a naklonění dodává obuv Aequos chodidlu větší stabilitu, čímž napomáhá zlepšení rovnováhy těla a výrazně snižuje námahu pohybového aparátu.

Díky inovativní technologii systému Aequos, dodává obuv značky Peter Legwood mozku informaci větší opěrné plochy chodidla, tedy lepší rovnováhy. Tato informace je mozkem přeložena jako pocit větší tělesné pohody.

Lidské tělo se přizpůsobuje nově přijatým podnětům a výsledkem je zlepšení držení těla, které zbavuje záda a nohy svalového napětí.

Mozek tak kontroluje práci svalů.

OBUV ZNAČKY PETER LEGWOOD

Obuv značky Peter Legwood je charakteristická svým tvarovaným povrchem, který podpírá chodidlo. Garantuje tak lepší rovinu kloubů a snižuje riziko nesprávných rotací s následkem opotřebení kloubů, zejména kolen a kyčlí. Tvarované plochy napomáhají srovnávat a držet chodidlo v optimální pozici, která umožní kloubům být ve správném postavení a pracovat vždy perfektně v ose. Tím je aktivována kontrola mechaniky kloubů.

Nošení obuvi Peter Legwood snižuje rotaci chodidel v momentě zatížení, díky tomu pracují všechny klouby v ose.

Pánev a ramena se znovu vyrovnávají.

Záda se napřimují a zlepšuje se celkové držení těla.

MATERIÁL

Obuv značky Peter Legwood je vyrobena pouze z EVA směsi. Jedná se o netoxický, antibakteriální a protiskluzový materiál, který nezatěžuje životní prostředí. Je možné jej znovu zpracovat při vysokých teplotách, kdy se transformuje v oxid uhličitý a vodu. Tento materiál umožňuje dlouhodobé používání obuvi, díky jeho optimálním fyzikálně – mechanickým vlastnostem.

SORTIMENT

Obuv značky Peter Legwood je italská moderní zdravotní obuv, kterou si můžete pořídit v různých modelech a barvách, je jen na Vás jakou si vyberete.

BULL: Ideální celoroční zdravotní obuv. Je velmi často používána jako pracovní obuv (ve zdravotnictví, školství apod.).

DUCK: je flexibilní obuv pro každodenní nošení. Postupně bude nahrazen modelem Kong.

KONGItalská pánská obuv. Tento model má vyšší podešev pro větší oporu, je velmi odolný. 

DOLPHIN: obuv určená ženám. Pata boty je zvýšena o 10% pro větší oporu a lepší držení nohy, oceníte ji také pro její velkou odolnost. Je velmi často používána jako pracovní obuv (ve zdravotnictví, školství apod.).

SHARK: nejpohodlnější žabka na trhu.

BUBBLE: je obuv věnovaná dětem, charakteristická větší hloubkou boty a zvýšenou ochranou kotníku, která má předejít vyzutí. Dítě může v této obuvi klidně běžet a nemusí mít strach, že ji ztratí.

Podrobnější informace k Sytému Aequos a k obuvi značky Peter Legwood jsou k dispozici na stránkách www.pro-evolution.cz, www.peterlegwood.cz

 

Obuv, která zlepšuje stabilitu a tělesné zdraví

Chronická bolest zad

Bolesti zad jsou v civilizovaných zemích stále častějším příznakem. Alespoň jednou za život jimi trpí až 80 % obyvatelstva. Jsou častou příčinou pracovní neschopnosti. Na jejich léčení je věnováno nemálo úsilí a prostředků, které jsou však často investovány špatným směrem a nedokážou pacientům dlouhodobě pomoci…

Bolesti zad jsou nejčastějšími bolestmi vůbec. Bolestmi trpí až 80% dospělé populace a problém se stal v podstatě civilizační chorobou.

Alarmujícím faktorem zůstává ale fakt že dříve bolesti zad sužovali spíše starší generace, ale nyní jimi trpí až 75% dětské populace. Bolesti zad zůstávají nejčastější příčinou pracovní neschopnosti.

Dělení:

- akutní – náhlá (< 3 měsíce)
- chronická – dlouhodobá ( > 3 měsíce)

Krční páteř

Projevy: ztuhnutí šíje a okolních svalů, bolest hlavy
Příčiny: špatné držení těla při sedu, průvan v autě (klimatizace), špatný styl plavání
Pomoc: zůstat v klidu, rozhýbání odborníkem (fyzioterapeutem)

Kříž

Velice problematická část. Hrozí buď blokáda (v lepším případě), nebo vyhřezlá ploténka (velice bolestivé).

Projevy: silná bolest v kříži
Příčiny: prochladnutí, jednostranná zátěž
Pomoc: masti, prášky proti bolesti v krajních případech, odborná masáž, fyzioterapeut

V případě že máte vyhřezlou ploténku, cítíte silnou bolest vystřelující do nohy a nemůžete se narovnat (houser) vyhledejte nutně odbornou pomoc neurologa. Hrozí ochrnutí!

Postraní spojení páteře a pánve

V tomto případě se jedná obvykle pouze o blokády, kde nehrozí vážnější poškození.

Projevy: bolest asi 10cm od páteře do kyčle
Příčiny: prudký rotační pohyb pánve, při zátěži jedné dolní končetiny
Pomoc: bederní pás, fyzioterapeut, cvičení

Přechod krční páteře v hrudní

Opět se jedná nejčastěji o blokády, které nejsou tak nebezpečné jako vyhřezlé ploténky jiných partií zad.

Projevy: bolest ve střední části zad, potíže s dýcháním, píchání u srdce
Příčiny: špatný pohyb, dlouhé sezení ve špatné poloze
Pomoc: lékař, často se plete s infarktem i tak je nutno vyhledat pomoc odborného lékaře, masáž

Léčba bolestí zad

Při vyšetření vám lékař obvykle prohlédne celou páteř. Důležitými faktory jsou pro něj zakřivení páteře, napětí svalů zad a hybnost končetin.

Pokud je bolest akutní obvykle vám lékař předepíše krátkodobý klid případně prášky proti bolesti. Jedná li se o chronickou bolest zad či dokonce vyhřezlou ploténku následuje léčba. Provede se rentgenový snímek páteře, odebere se krev, případně se provede CT (počítačová tomografie).

Prevence bolesti zad

Velice důležitou prevencí je naučení se správného držení těla, chůze a sedu. Může se zdát že tyto činnosti jsou samozřejmostí a že jej každý z vás bez problémů zvládá. Opak je ale pravdou a obrovské procento lidské populace neumí správně pohyb. Je proto vhodné vyhledat odborníka (nejlépe fyzioterapeuta) a poradit se s ním.

Dalšími důležitými faktory jsou správná židle a matrace. Židli můžete popřípadě úplně nahradit nafukovacím balónem.

Pro prevenci bolesti zad je velice podstatným udržovat zdravý životní režim. Složku klidovou, kdy sedíte či ležíte vhodně doplnit o pohyb(chůze, běh) či vyvážená sportovní aktivita.